راهنمایی خرید عایق حرارتی | صفر تا صد ⭐️

راهنمایی خرید عایق حرارتی | صفر تا صد ⭐️

راهنمای خرید عایق حرارتی

بیاموزید که به چه نوع عایق خانه نیاز دارید، چقدر نیاز دارید و کجا به آن نیاز دارید تا خانه شما راحت تر شود.

چرا عایق کاری کنیم؟

عایق کاری خانه مزایای زیادی فراتر از راحتی دارد. خانه ای که به درستی عایق بندی شده باشد:

هزینه های کمتر انرژی: عایق کاری خانه شما را در زمستان گرمتر و در تابستان خنک تر نگه می دارد که هزینه های گرمایش و سرمایش را کاهش می دهد.

 

کنترل صدا:

عایق صدا را جذب می کند و صدای ناخواسته را از وسایل، تجهیزات صوتی، مکالمه و سایر منابعی که از دیوارها و کف شما منتقل می شود، کاهش می دهد. با عایق های کنترل صدا در دیوارهای داخلی خانه خود را آرام تر کنید. حتی اگر فقط اتاق های کلیدی را عایق بندی کنید، متوجه تفاوت خواهید شد.

 

افزایش بهره وری انرژی:

برای افزایش بهره وری انرژی خانه خود، تمام دیوارها و کف های بیرونی را که فضاهای دارای تهویه مطبوع را از فضاهای بدون تهویه مطبوع جدا می کنند، مانند اتاق زیر شیروانی، فضاهای خزنده و گاراژ عایق بندی کنید. تمام شکاف ها یا منافذ را با عایق پر کنید. برای کنترل نشت گرما، درزگیر یا فوم درزگیر در اطراف دهانه ها، مانند قاب پنجره ها و درها، و هر روزنه ای که سیم ها یا لوله ها از آن عبور می کنند، بمالید.

 

کنترل رطوبت:

فعالیت های روزمره مانند پخت و پز، شستن و حمام کردن، رطوبت را به صورت بخار آب به هوای خانه اضافه می کند. این بخار می تواند در داخل دیوارها به دام بیفتد و منجر به رشد کپک و کپک شود که می تواند به خانه شما آسیب برساند و یک نگرانی بالقوه برای سلامتی ایجاد کند. عایق یک مانع بین بخار و ساختار ایجاد می کند.

 

حفظ آب:

استفاده از عایق لوله می تواند به کاهش اتلاف حرارت و افزایش دمای آب جاری در لوله ها 2 تا 4 درجه کمک کند. این به این معنی است که می توانید دمای آب خود را کاهش دهید و نیازی نیست که برای دریافت آب گرم از شیرهای آب یا سر دوش آنقدر صبر کنید. علاوه بر این، آب کمتری را هدر خواهید داد.

 

چه مقدار عایق نیاز دارم؟

پس از اینکه بهترین نوع عایق را برای خانه خود انتخاب کردید، تخمین بزنید که برای دریافت مقادیر R مناسب به چه مقدار نیاز دارید. از ماشین حساب های عایق ما برای کمک به برنامه ریزی پروژه استفاده کنید.

 

از ماشین حساب عایق دمنده ما برای یافتن عمق (به اینچ) و پوند عایق کل مورد نیاز کار خود استفاده کنید. ماشین حساب عایق رول به شما کمک می کند تا میزان عایق (بر حسب فوت مربع) و زمان (عایق فایبر گلاس دیوار و سقف) را که پروژه شما نیاز دارد تخمین بزنید.

 

کجا عایق کاری کنیم

ساده ترین مکان برای اندازه گیری وضعیت عایق فعلی خانه، اتاق زیر شیروانی است. برای کارایی عایق باید تا 19 اینچ ضخامت (یا R-49) داشته باشد. اگر عایق کافی ندارید، ممکن است خانه شما به درستی آب بندی نشود. افزودن عایق به قسمت‌های عایق‌شده و آب‌بندی نشت‌های هوا ممکن است به کاهش هزینه‌های انرژی کمک کند.
مکان یابی مناطق عایق نشده
چندین قسمت کلیدی در خانه ها اغلب بدون عایق یا عایق بندی نشده هستند. این اجازه می دهد تا هوای سرد یا هوا از فضاهای بدون تهویه مطبوع عبور کند، به این معنی که حفظ دمای راحت در فضاهای زندگی نیاز به انرژی بیشتری دارد.

 

مناطق خانه زیر را بررسی کنید:

اتاق زیر شیروانی: یک معیار یا متری را به داخل عایق موجود بکشید. اگر عمق آن حداقل 19 اینچ نیست، بیشتر اضافه کنید.
زیرزمین: تیرهای لبه و دیوارهای زیرزمین ناتمام را بررسی کنید و عمق را با نقشه و نمودار R-value برای منطقه خود مقایسه کنید.
Crawlspace: بین تیرچه های کف را در صورت تهویه بررسی کنید و در صورت عدم هواکش، دیوارهای محیطی را بررسی کنید. زمین باید با ورق پلی اتیلن 6 میلی متری پوشانده شود.
دیوارها و کف های بیرونی: برق را خاموش کنید، سپس پوشش پریز برق را برای مشاهده عایق بیرونی بردارید.
گاراژ: دیوارها و سقف های گاراژ مجاور فضاهای دارای تهویه مطبوع را بررسی کنید.
دیوارهای زانو: دیوارهای پشت زانو را بررسی کنید، که دیوارهای بین فضای نشیمن و گاراژ یا اتاق زیر شیروانی هستند.
اثر دودکش
در هوای سرد، هوای گرم به طور مداوم در حال افزایش است. نشتی به اتاق زیر شیروانی باعث می شود تا هوای گرم به داخل اتاق زیر شیروانی خارج شود در حالی که هوای سرد را از زیرزمین یا از طریق نشتی های بیرونی خارج می کند. این حرکت مداوم هوا باعث ایجاد جریان هوا می شود و قبوض انرژی را افزایش می دهد. نشت هوای اتاق زیر شیروانی را ببندید تا خروجی هوای بالارونده را مسدود کرده و اثر دودکش را متوقف کنید.

 

برای خرید عایق حرارتی کلیک کنید . 

 

اطراف اتاق زیر شیروانی خود را برای این منابع نشت هوا بررسی کنید:

بین تیرچه های کف
پشت دیوارهای زانو
دریچه زیر شیروانی
سوراخ های سیم کشی
دریچه های لوله کشی
مبل باز (جعبه ای که چراغ های فرو رفته و فضای تمام شده بالای کابینت ها را پنهان می کند)
چراغ های توکار
دودکش کوره
سد بخار
رطوبت موجود در هوا به صورت بخار همراه با گرما منتقل می شود. این امر به ویژه در محیط های مرطوب و در مناطق خاصی در داخل خانه، مانند حمام، آشپزخانه و اتاق های رختشویی رایج است. بخار رطوبت به دام افتاده ممکن است باعث رشد کپک و کپک شود. موانع بخار باعث می شود رطوبت هوای خانه شما در حفره های عایق متراکم نشود.

چه مانع بخار شما یک روکش یا یک فیلم باشد، باید آن را در کنار دیواری که در زمستان گرم است قرار دهید. اگر در آب و هوای سرد زندگی می کنید، سد بخار را بین فضای داخلی خانه و عایق قرار دهید. اگر در آب و هوای گرم و مرطوب زندگی می کنید، سد بخار را به سمت بیرون حفره دیوار قرار دهید.
کدهای ساختمان محلی و آب و هوای خود را برای الزامات کندکننده بخار بررسی کنید. به طور کلی، در مناطق گرم و مرطوب، استفاده از مانع بخار توصیه نمی شود. در مناطق آب و هوایی مختلط، بسته به طراحی کلی ساختمان، مانع بخار اختیاری است. در آب و هوای سرد، تقریبا همیشه به یک مانع بخار نیاز دارید.

برای خرید عایق حرارتی کلیک کنید . 

عایق رو به رو به عنوان یک بازدارنده بخار عمل می کند. اگر به یک مانع بخار نیاز دارید و عایق شما بدون سطح است، باید آن را با یک فیلم پلی اتیلن بپوشانید.

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


− سه = 5