7 نکته مهم درباره استفاده از چسب کاشی

7 نکته مهم درباره استفاده از چسب کاشی

در گذشته برای نصب کردن کاشی های مختلف از ملات های سنگین و پر سیمان استفاده میشد اما اکنون با رشد تکنولوژی چسب کاشی که خود مخلوطی آماده از سیمان پرتلند است می تواند با ایجاد چسبندگی قوی نقش ملات را در اتصال و نصب کاشی و سرامیک ایجاد کند. قصد داریم تا در این مطالعه به بررسی چسب کاشی کاربردها و همچنین مزایای آن بپردازیم و نکاتی را در رابطه با استفاده از چسب کاشی بیان کنیم.

چسب‌کاشی چیست و چه کاربردی دارد؟

چسب کاشی یک مخلوط آماده ساخته شده از سیمان پرتلند است که جایگزین بسیار مناسبی برای ملاتهای سنتی می باشد این چسب دارای پلیمر هایی مانند اپوکسی همچنین ذرات و دانه های منتخب مواد شیمیایی می باشد که چسبندگی بسیار قوی را ایجاد می کند. وجود انواع پلیمرها و مواد شیمیایی در آن قابلیت چسبندگی به وجود می آورد و سبب میشود تا برای ثابت نگه داشتن انواع کاشی و سرامیک و موزاییک بر روی سطوح مختلف از آن استفاده شود قابلیت بسیار مناسب دیگر چسب کاشی در اتصال کاشی ها بر روی هم می باشد این محصول انواع بسیار متفاوتی دارد که می توان به چسب های کاشی، چسب سرامیک و کاشی پودری و همچنین چسب کاشی و سرامیک خمیری اشاره کرد.

نحوه استفاده چسب کاشی 

استفاده از چسب کاشی چه مزیت هایی دارد؟

همانگونه که در مقدمه و در تعریف چسب‌کاشی بیان شد استفاده از این محصول مزایای زیادی دارد که شما به راحتی و با مطالعه مطالب گذشته می توانید به این مهم دست یابید اما از جمله مزایایی که می‌توان برای این محصول بیان کرد عدم تخصیص هزینه های زیاد برای کاشی کاری می باشد یعنی در صورتی که شما می خواستید دیواری را با استفاده از ملات سیمان کاشی کنید هزینه بسیار زیادی را برای شما متحمل می‌شد و باید هزینه زیادی را برای سیمان و ماسه اختصاص می دادید همچنین ریخت و پاش و کثیف کاری های زیادی را که در بر داشت از طرفی  سبب می­شد تا رغبت نسبت به شیوه سنتی نصب کاشی کم شود اما چسب کاشی با هزینه مناسب و همچنین عدم کثیف کاری و ریخت و پاش سبب شده تا استقبال بیشتری از آن صورت گیرد، مزیت دیگری که این محصول دارد مقاومت بیشتر نسبت به شیوه سابق نصب کاشی میباشد. چسب‌کاشی با دارا بودن مقاومت بالا در نگهداشتن کاشی به انواع سطوح و حتی نگهداشتن کاشی به انواع کاشی های دیگر این امکان را فراهم می‌کند تا هر کس بتواند با کمترین هزینه و بهترین مقاومت، محیطی را که علاقه دارد کاشی و سرامیک کند. در زمان استفاده از چسب کاشی نیازی به تغییر زیرساخت نمی باشد و فقط لازم از آن را از گردوخاک تمیز کنید در صورتی که اگر شما قصد داشته باشید دیواری را با استفاده از ملات کاشی کنید لازم است زیرساخت کار را صاف و مسطح کنید همچنین سرعت بالای نصب کاشی از جمله دیگر مزایای چسب‌کاشی میباشد. یعنی شما در زمان استفاده از چسب کاشی می توانید در کمترین زمان بیشترین بازدهی را داشته باشید و مقدار زیادی کاشی را توسط چسب آن نصب کنید از جمله دیگر مزایای چسب‌کاشی مقاومت بالای آن در برابر رطوبت و همچنین نفوذ ناپذیری می باشد استفاده از چسب کاشی سبب می‌شود تا از قضای ساختمان استفاده های بیشتری شود یکی از عواملی که سبب می شود تا این محصول مقاومت بالایی داشته باشد وزن پایین چسب‌کاشی می باشد در حقیقت این چسب وزنی را بر کاشی که در جلوی خود قرار دارد اضافه نمی کند.

چسب کاشی پودری

 چه نکاتی را باید در استفاده از چسب کاشی مد نظر داشته باشید؟

در ابتدا لازم است توجه کنید که هدف از تهیه و استفاده از چسب کاشی برقرار کردن یک اتصال با دوام است اما برای تحقق داشتن این مهم باید به نکات زیادی از جمله میزان چسبی که لازم است تا برای سطح مورد نظر استفاده شود، مرطوب بودن و یا خشک بودن ناحیه ای که قرار است کاشی بر روی آن نصب شود و همچنین جنس محدوده‌ای که قرار است نصب کاشی صورت گیرد، توجه شود.

مقدار چسب مورد نیاز: ممکن است میزان چسبی که  برای نصب کاشی بر روی دیوار سیمانی باشد متفاوت با نصب کاشی بر دیوار خشک باشد.

جنس چسب : جنس چسب کاشی بر اساس محلی که قرار است نصب کاشی صورت گیرد متفاوت است. مثلاً برای محل هایی که در معرض حرارت و گرمای زیاد هستند توصیه می شود چسب عایق با آب یا چسب کاشی حرارتی استفاده شود.

اصل بودن چسب: نکته بسیار مهم دیگری که باید در زمان استفاده از چسب کاشی لحاظ شود اصل بودن چسب می باشد یعنی حتما توجه کنید که چسب کاشی را از مراکز معتبر تهیه کنید در ادامه لازم است به معرفی یکی از این مراکز معتبر بپردازیم. سایت www.knuftop.com  با بهره گیری از بهترین برند ها اقدام به ارائه محصولات ساختمانی همچون چسب‌کاشی میکند انواع چسب ها چون چسب کاشی و چسب سرامیک از جمله محصولاتی هستند که می‌توانید با خیال راحت در این سایت اقدام به تهیه آن ها کنید.

نکات و بروشور چسب: نکته بسیار مهم دیگری که در زمان استفاده از چسب کاشی باید دقت کنید توجه به برخی از نکات که بر روی چسب ثبت شدند میباشد و لازم است مصرف کننده در زمان استفاده به این نکات توجه کند این نکات ممکن است برای هر برند متفاوت باشد یعنی برندی در زمان تهیه چسب کاشی نکاتی را ثبت کرده که سبب می شوند دوام اتصال کاشی شما بیشتر گردد.

چسب کاشی و سرامیک

 دمای محیط: نکته بسیار مهم دیگری که باید در زمان نصب کاشی توجه شود بررسی دمای محیط می باشد یعنی در زمانی که شما قصد کاشی کاری به کمک چسب کاشی را داشته باشید در صورتی که هوا سرد و دما پایین باشد ممکن است مشکل به وجود آید.

سطح زیر کار: از جمله نکات بسیار مهم دیگر در زمان استفاده از چسب کاشی آماده سازی سطح زیر کار می باشد معمولاً سطح دیوارها باید از مصالحی مانند بتن ها و گرد و غبار ها پاک شود و در صورتی که دیوار کاشی و سرامیک باشد باید پیش از شروع محدوده زیر کار تیشه کاری شود.

نحوه ی اتصال کاشی ها: نکته بسیار مهم نحوه اتصال کاشی هاست لازم به ذکر است که در زمان استفاده برای کاشی کاری باید کاشی ها شانه به شانه کار شوند تا در مقابل ضربات مقاومت پیدا کنند در صورتی که بین کاشی ها فضای خالی وجود داشته باشد هوا در بین لایه های آن نفوذ می­کند و در نتیجه سبب نفوذ در بین لایه های چسب و جدا شدن کاشی ها می گردد.

 جمع بندی

بسیاری از افراد چسب کاشی را با مقداری چسب بتن ترکیب می کنند این کار سبب می شود تا چسبندگی آن اضافه شود در این مطالعه به بررسی چسب کاشی و ارائه نکاتی جهت استفاده بهتر از آن پرداختیم علاقه مندان می توانند جهت آشنایی با انواع مدلهای چسب کاشی و بررسی قیمت آنها به سایت www.knuftop.com  مراجعه کرده و در صورت نیاز به محصول آن را تهیه کنند.

 

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


شش × 3 =