اجرای کناف

اجرای کناف

اجرای کناف

اجرای کناف :صنعت ساخت‌وساز یکی از مهم‌ترین بخش‌های صنعت در جهان با ویژگی‌های متمایز منطقه‌ای است و همچنین تحت‌تاثیر رقابت هزینه‌ای برای مدت طولانی است, با توجه به شرایط رقابتی و متغیرهایی مانند تغییرات جمعیت شناختی, آب و هوا و رقابت در عرصه بین‌المللی صنعت ساخت‌وساز بلند مدت نیازمند نوآوری‌های زیادی است (مانند اجرای سازه‌های جدید) و سازگاری آن با نیازهای انسان.

امروزه کناف به عنوان یک برند پیشرو در زمینه صنعت ساختمان در ایران و جهان شناخته می‌شود و به طور فزاینده‌ای مورد استقبال تولیدکنندگان قرار گرفته‌است. و دارای قیمت کناف مناسبی نیز می‌باشد.

بسیاری از سازندگان آن را به عنوان جایگزینی برای یا تولید جدید سقف کاذب شناخته شده‌اند. اما علاوه بر سقف‌های کاذب, کناف انواع مختلفی از جداکننده, پوشاندن, دیواره‌ای مشبک تزیینی و خاص را فراهم می‌کند.

در این مقاله هدف ما این است که پیرامون اجرای کناف به طور کامل توضیحات محصول را ارائه نمایم تا پرسش‌های احتمالی شما که پیرامون اجرایی شدن کناف وجود دارد به طور کامل برای شما رفع گردد. پس با ما همراه باشید.

هر آنچه که از اجرای کناف در پیش داریم

 • فرایند اجرای کناف
 • انواع اجرای کناف
 • مزایای اجرای کناف
 • اجرای کناف در کوتاه‌ترین زمان
 • جمع بندی و نتیجه گیری

فرایند اجرای کناف

در اجرای کناف برای پوشش از پنلی از جنس گچ بهره گیری شود که روی پروفیل شبکه‌های سازه‌های سپری نورد می‌گردند این شبکه‌ها با آویزهای قابل تعمیر می‌گردند کناف برای سقف و معمولاً استفاده می‌شود و شامل در ساختار می‌باشند و برای زیرسازی از کلیک برای پر کردن از تایل های گچی استفاده می‌گردد و تایل های گچی انواع گوناگونی دارند که گچ ساده طرح دار فلزی پوشالی و تایل ها می‌باشد.

مراحلی که در آنها کناف اجرا می‌شود به دلیل جزئیات فراوانی که دارند استفاده از عناصر گوناگون ممکن است تغییرات اساسی در خروجی نهایی پروژه برای شما ایجاد کند و باعث اتمام مرحله را بررسی نمایید تا متر های مورد استفاده که در آن مورد استفاده قرار می‌گیرد مورد تأیید کارشناسان و مجری کناف قرار گیرد .

چرا که این تعهد باورنکردنی در تنوع شاخص پیچیدگی ساختاری یک نیمه شب که می‌تواند در مقایسه با سادگی ساختاری یک درخت داشته باشد.

همین صفت مشخصه فقدان پیچیدگی ساخت است تصور ما را از طرح‌هایی همچون اجرایی کردن کناف فلج می‌کند و اینکه مسائل روشن‌تر شود باید به برخی از تصورات غلط در خصوص کناف را کنار بگذاریم و نگاهی که نمونه بارز آن این است که بسیاری از افراد می‌گویند که من اثبات خواهم کرد که تمام طرح‌هایی که با ترفند اجرایی کناف انجام می‌شوند همگی اساساً به یک شکل در می‌آیند,

در صورتی که هنگامی که مشغول دیدن این طرح هاهستیم به این نتیجه می‌رسیم که اصلاً این حرف درست نیست.

بلکه معمولاً افرادی این گونه سخن می گویند که دانش ای نسبت به این موضوع ندارد و درک درستی نسبت به روند اجرای کناف کسب نکرده ند.

متاسفانه این افراد معمولاً افرادی هستند که به عنوان مجریان اجرایی نمودن کناف توسط برخی از افراد برای پروژه خود برگزیده می‌شود و معمولاً خروجی نهایی کار را به قدری وحشتناک ارائه می‌دهند که به هیچ عنوان قابلیت تغییر و تحول در آن وجود ندارد و متاسفانه مردم دانش کافی را نسبت به اجرای طرحی که توسط این افراد انجام می‌شود ندارد و فکر می‌کنند که بله اصول اجرای طرح به همین ترتیب است که این افراد انجام می‌دهد.

در صورتی که باید بدانیم که واحد تشکیل دهنده کناف و عناصری و متریالی که افراد معمولاً در اجرای این فرآیند از آن استفاده می‌کنند باید به گونه‌ای با کیفیت باشد و به گونه‌ای کار روی آن اجرا شود که یکی از تقابل ملموس و دلپذیر را در نهایت برای کارفرما در بر داشته باشد.

 انواع اجرای کناف

در فرایند اجرای کناف باید بدانیم که در کلیه مسائل و مواردی که در این فرآیند به کار می‌روند در اجرای پروژه کناف دارای انواع گوناگونی است که باید بدانید که حتماً از مواد درجه یک و مرغوب و باکیفیت و در بالاترین سطح استفاده نمایید چراکه انواع مختلفی کناف وجود دارد و بخشی از آن مثل دیوار جداکننده دیوار پوششی سقف کاذب مشبک آلومینیومی و سقف کاذب یکپارچه و غیره باشد و از دیگر موارد می‌توان به آکوستیک گریلیوم ترکیبی تایل چوبی و سقف کاذب pvc اشاره نمود.

 مزایای اجرای کناف

اجرایی کردن کناف می‌‌تواند مزایای فراوانی را برای محیط سکونت شما ایجاد نماید. اجرایی کردن کناف می‌تواند امتیازاتی را به شما و به سایت محل سکونت شما بدهد که در ادامه به شرح برخی از آن می‌پردازیم.

 1. مقرون به صرفه بودن
 2. قابلیت دسترسی آسان به مناطق پشتی که کناف روی آن نصب می‌شود
 3. دوره وزن مناسب
 4. دارای خاصیت انعطاف پذیری
 5. قابلیت تغییرات دکور در روزهای آتی
 6. قابلیت نورپردازی
 7. مقاوم در برابر هرگونه آتش‌سوزی و صدمات بیمه مهندسی زلزله
 8. زیبا کردن دکوراسیون داخلی منزل شما
 9. افزایش مقاومت و ایمنی ساختمان در برابر هرگونه حریف

اجرای کناف در کوتاه‌ترین زمان

بسیاری از گروه‌ها و شرکت‌ها هستند که اجرای کناف را در کوتاه‌ترین زمان برای شما انجام می‌دهد البته اجرای کناف در کوتاه‌ترین زمان باید بیشترین ها نیز برای آن داشته باشید که در مرحله نخست باید پیش نیازهای زیرسازی را برای انجام کناف آماده نماید و محاسبه فاصله سازه‌های باربر بررسی پوشش کاری و وزن مجری دیوار کاذب میزان مقاومت در برابر انواع حریق نیز بسیار ضروری باشد.

در مرحله بعد باید در صورت نیاز تراز نصب گردد و پس از آن تکمیل مراحل ذکر شده نوبت به اجرای سازه باربر بازشو بادبندی می‌گردد پس از اتمام تمام این کارها و صفحات روکش دار گچی باید متصل شود و در نهایت نوبت به عملیات نهایی و آماده سازی برای رنگ آمیزی می‌رسد.

بسیاری از کاربران این پرسش را مطرح می‌کنند که هزینه انجام کناف و قیمت مصالح کناف به چه ترتیبی است.

همانگونه که می دانید هزینه اجرای کناف و مواد اولیه آن که برای اجرای آن لازم است باز می‌گردد که در هر دوره‌ای هزینه تعیین شده هم متفاوت است با توجه به تغییراتی در قیمت‌های ارز که امروزه اتفاق می‌افتد نمی‌توان قیمت نهایی و تعیین شده برای آن در نظر گرفت و این که قیمت نهایی مورد نظر خود دست پیدا کند باید مراکزی که در خصوص اجرای نمودن کناف فعالیت می‌کنند تماس حاصل نمایید.

اما باید بدانید که بسیاری از پارامترها همیشه ثابت هستند. مثل پارامتر هزینه حمل و نقل و جابجایی پارامتر دستمزد و نصب و استفاده از پارامترهای دیگر اما هزینه مواد اولیه همیشه در حال تغییر می‌باشند.

 جمع بندی و نتیجه گیری

همانگونه که برای شما توصیف کردیم اجرایی کردن کناف نیاز به تخصص و دانش کافی دارد و از اختیار بسیاری از افراد خارج می‌باشد.

همیشه سعی کنید که کارهای خود را برای اجرا به افرادی واگذار نماید که توانایی و تسلط کافی داشته باشد قصد ما این است که فقط پیرامون کناف صحبت کنیم بلکه در کلیه امور ساختمانی و غیر ساختمان سعی کنید کارها و فرآیندهای خود را به افرادی واگذار نماید که کیفیت بالایی را به شما تحویل دهد.

شما پس از اجرای پروژه همیشه با دیدن پروژه از آن لذت ببرید و احساس خوشایندی به شما دست می‌دهد چرا که بسیاری از افراد شوربختانه به دلیل ناآگاهی از فرآیند و شرایط اجرای کار معمولاً آنکارا با کیفیت انجام می‌دهند که شما از کرده خود را از مدتی پشیمان خواهد شد.

آنچه که به این منطق برخورد با مسئله ناتوان از توضیحات این واقعیت است که نه تنها تعریف این افراد از درک درست اجرای کارها بدون داشتن فن سازگاری ممکن نیست بلکه اصل معیار سازگاری و ناسازگاری در زمینه‌های زمانی و مکانی در نظر گاه این افراد نیز با هم تفاوت دارند.

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


1 × دو =