سقف کاذب

سقف کاذب

سقف کاذب

شاخه‌ای از معماری داخلی وجود دارد که برای پوشش سقف اصلی به کار می‌رود. هیچ اطلاعات قابل اعتمادی از این زمینه وجود ندارد. مشخص نیست که اولین افرادی که از سقف کاذب استفاده کردند، از کاربردهای مختلف این حرفه آگاهی داشتند، اما سقف کاذب جای خود را در صنعت ساخت‌وساز در مدت‌زمان کوتاهی پیدا کرد.

هر آنچه که از سقف کاذب در پیش داریم

  • سقف کاذب چیست؟
  • فواید و مزایای سقف کاذب
  • ضد خشکی، ضد رطوبت
  • قابلیت آکوستیک (عایق صدا)
  • در چه فضایی می‌توانید از یک سقف کاذب استفاده کنید؟

سقف کاذب چیست؟

سقف‌ کاذب می‌تواند در گچ، چوب، فلزات غیر آهنی، PVC، سطوح شیشه‌ای، فلزی، آلومینیوم، کامپوزیت و غیره نصب شود که می‌تواند در هر واحد یا با هم مورد استفاده قرار گیرد. حضور سقف‌های کاذب در ساختمان، نگرانی پوشش و پنهان کردن عناصر زیر سقف را از بین می‌برد، و این یکی از ویژگی‌های این پوشش است.

سقف کاذب توسط مجری سقف کاذبمی‌تواند به روش‌های زیر استفاده شود: پوشش زیر سقف، فضای صوتی، ایجاد جلدهای تزیینی، هدایت و جلوگیری از از دست دادن دما و رطوبت، روشنایی مناسب برای کار و شرایط زندگی و پوشش دادن، مهم‌تر از همه، عملکرد تزیینی و نورپردازی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار هستند.

مجری دیوار کاذب در سقف کاذب یک سقف ثانویه است که در زیر سقف (ساختمان) اصلی آویزان است. همچنین ممکن است به عنوان سقف سقوط, سقف t – bar, سقف کاذب, سقف معلق, سقف شبکه, افت سقف, کاهش سقف, و یا کاشی‌های سقف, و یک رشته از ساخت‌وساز و معماری مدرن در کاربردهای تجاری و تجاری اشاره شود.

اهداف طراحی برای طراحی ساختمان مؤثر نیاز به متعادل کردن اهداف چندگانه دارد: زیبایی‌شناسی، آکوستیک، عوامل محیطی، و ادغام با زیرساخت ساختمانها که برای اشاره به هزینه ساخت و نیز هزینه‌های عملیات بلند مدت دارد.

سقف‌های مدرن در ابتدا برای پنهان کردن زیرساخت ساختمان، از جمله لوله‌کشی، سیم‌کشی با ایجاد فضای خالی بالای سقف پایین ایجاد شدند، در حالی که امکان دسترسی به تعمیر و بازرسی را فراهم می‌آورد. این سقف‌ها ممکن است برای پنهان کردن مشکلات مانند آسیب ساختاری به کار رود. علاوه بر این، حذف سقف ممکن است سیستم‌های اسپرینکلر را نیز پنهان کند، در حالی که هنوز قابلیت اطفا حریق کامل را فراهم می‌کند.

به مدت چندین سال، سقف‌های ساخته شده از کاشی‌های سفید پایه ایجاد شدند، اما امروزه نوآوری‌های مدرن مجموعه‌ای از گزینه‌ها را در اندازه‌ها، رنگ‌ها، مواد (شامل طراحی‌های رترو و چرم مصنوعی، چوب، یا فلز)، اثرات بصری و شکل‌ها، الگوها، و بافت‌ها و همچنین سیستم‌ها و راه‌های دسترسی به فضای موجود ارائه می‌دهند. سطوح سفارشی کاشی‌های سقف تخصصی را می‌توان با هزینه نسبتاً ً کم در مقایسه با گذشته انجام داد.

تعادل و کنترل آکوستیک (Acoustic) یکی دیگر از اهداف اولیه کاهش ارتفاع سقف بود. یک اتاق پر سر و صدا می‌تواند سرنشینان را تخلیه کند, در حالی که فضای داخلی بسیار ساکت ممکن است ناخوشایند و غیر جالب به نظر برسد.

عملکرد صوتی سقف‌های معلق در طول سال‌ها، با افزایش میزان جذب و تضعیف صدا بهبود یافته‌است. این امر گاهی اوقات با افزودن عایق شناخته می‌شود که به عنوان ” باتس صدا ” شناخته می‌شود، که بیشتر به آن ” باتس صوتی ” اطلاق می‌شود، که در بالای پانل برای کمک به مهار کردن صداها و باز نگه داشتن اتاق‌های مجاور شناخته می‌شود.

عوامل محیطی کیفیت محیطی داخلی داخل ساختمان شامل تهویه، آلاینده‌های VOC، نورپردازی و کنترل سیستم گرمایی، آسایش حرارتی، استفاده از نور روز برای روشنایی طبیعی، آکوستیک و بهینه‌سازی در دسترس بودن نمای بیرونی می‌باشد.

توسعه پایدار بسیاری از تولید کنندگان سقف‌های کاذب مدرن، پایداری را به عنوان یک هدف در نظر می‌گیرند. امکانات پایدار ممکن است شامل موارد زیر باشد:

بهره‌وری انرژی، از جمله کارایی روز و ویژگی‌های عایق حرارتی. این کار از صفحه سقف برای انعکاس نور روز و همچنین روشنایی الکتریکی برای به حداکثر رساندن کارآیی لومن استفاده می‌کند که همچنین آسایش و قابلیت استفاده فضاهای داخلی را بهبود می‌بخشد. یک اندازه‌گیری مشترک از نور یک ماده سقف، ASTM E برای نور می‌باشد و سطح حدود ۷۵% خوب در نظر گرفته می‌شود، اگرچه سطوح بالاتر ممکن است با کاهش منابع مورد نیاز برای ساخت ریفیوز شود.

فواید و مزایای سقف کاذب

نصب سریع, تمیز و آسان در حالی که اغلب سقف‌های کاذب می‌توانند چند روز طول بکشد تا نصب شوند, سقف کاذب الاستیک را می‌توان در عرض چند ساعت نصب کرد. نصب یک سقف دراز نه تنها سریع است, بلکه بسیار تمیز و بدون ترک است. این به آن معنی است که شما نیاز ندارید اسباب و اثاثیه خود را تخلیه کنید تا وسائل خود را در یک گوشه قرار دهید. فرآیند نصب (بسته به کنتور) تنها چند ساعت طول می‌کشد.

توانایی پوشش دادن لوله‌کشی، لوازم و نقص‌های سقف از زمان عمل سقف نادرست الاستیک به عنوان پوششی بر روی سقف، به راحتی عیب و نقص‌های سقف، مانند: سیم و لوله‌کشی را پوشش می‌دهد. شما می‌توانید به جای پرداخت پول اضافی برای تعمیرات و نقاشی، سقف خود را در خانه نصب کنید. علاوه بر این، از آنجا که برچسب سقف ارتجاعی بیش از ۲۰ سال عمر مفید دارد، پس از نصب سقف الاستیک برای سال‌ها راحت خواهید بود.

قابلیت حمل ونقل از سقف مصنوعی الاستیک این است که می‌تواند جابجا شود. ما همه صرف دکوراسیون داخلی و زیبا کردن خانه می‌کنیم، اما گاهی اوقات خود را در شرایطی می‌یابیم که به یک خانه جدید نیاز داریم. تحت این شرایط، ما باید از فشارها و هزینه‌ها صرف‌نظر کنیم و یا مجبور باشیم آن‌ها را به قیمت پایین به صاحب جدید واگذار کنیم.

یک مثال واضح از این، سقف کاذب است که ما در خانه خود نصب می‌کنیم. به جز سقف‌های کاذب انواع دیگر سقف‌های کاذب (مانند رابیز، صفحات گچ، چوب و غیره) را نمی‌توان به یک خانه جدید منتقل کرد. به عبارت دیگر، شما یک‌بار برای یک سقف الاستیک پول می‌دهید و برای سال‌ها از زیبایی، کیفیت و دوام سقف منزلتان لذت خواهید برد.

ضد خشکی، ضد رطوبت

یکی از بزرگ‌ترین مشکلات امروزی، مسدود کردن سقف و دیواره‌ای اتاق نشیمن است. این می‌تواند به دلایل مختلف اتفاق بیفتد، و زمان، پول و دردسر زیادی برای تعمیر آن طول می‌کشد. این رطوبت و نم نه تنها ظاهر خانه را زشت می‌کند بلکه می‌تواند موجب بیماری‌های تنفسی و مشکلات تنفسی شود، بنابراین پی‌گیری آن بسیار مهم است. اما با نصب یک سقف کوتاه، این مشکل جدی کاملاً ً حل شده‌است.

سقف‌های کاذب ضد رطوبت هستند؛ آن‌ها رطوبت را جذب نمی‌کنند به دلیل کشش مواد PVC که در خود دارند با رطوبت سر سازش ندارند

بنابراین نیازی به خرج زیاد پول روی پشت‌بام و حفظ دیوار وجود ندارد. با انتخاب و یک گزینش هوشمندانه می‌توانید از هدر دادن انرژی و هزینه‌های اضافی در آینده خودداری کنید. سقف ارتجاعی برچسب بیش از ۲۰ سال عمر خدماتی دارد و ضمانت ۱۲ ساله دارد. تا ۱۲ سال پس از نصب سقف بلند، دستگاه اجرایی برچسب آن را تعمیر خواهد کرد اگر مشکلی با سقف وجود داشته باشد برای شما رفع نماید.

قابلیت آکوستیک (عایق صدا)

اگر می‌خواهید سقف صوتی خود را در محیطی مانند اتاق کنفرانس, آمفی تئاترها, سالن‌های کنسرت, ضبط صدا و محیط‌های دارای کیفیت صدا نصب کنید. به خاطر ویژگی صوتی, سقف ارتجاعی می‌تواند تمام صداهای اضافی در محیط را فیلتر کند, بنابراین هیچ صدای آزاردهنده شنیده نمی‌شود و هیچ پژواکی شنیده نمی‌شود.

در چه فضایی می‌توانید از یک سقف کاذب استفاده کنید؟

عوامل بسیاری وجود دارند که بر خرید و اجرای یک سقف غلط تأثیر می‌گذارند. از محل یا فضایی که می‌خواهید سقف کاذب را دران پیاده سازی نمایید، یا می‌خواهید به بالای سقف کاذب برسید، یا چه نوع نورپردازی سقف کاذب می‌تواند انجام شود، و اینکه آیا بخش مورد نظر در آن سقف نادرست کار خواهد کرد یا نه؟ انواع مختلفی از دلایلی وجود دارند که می‌توانند در خرید انواع سقف‌های کاذب دخیل باشند.

 

 

یکی از مباحث مهم در زمینه طراحی داخلی سقف میباشد. سقف کاذب یکی از انواع سقف ها میباشد که به سرعت جایگاه ویژه ای در زمینه ساختمان سازی را گرفت.

این نوع سقف خودش به دسته های مختلفی تقسیم شده است

که میتواند اقلام چوبی . گچی . فلزی و شیشه ای و… را شامل شود.

دو نمونه چوبی  و کچی را در عکس های زیر میتوانید مشاهده کنید :

"<yoastmark

سبک جدید و مدرن سقف کاذب

سقف کاذب یا کناف از انعطاف پذیرترین نمونه برای زیبای ساختمان میباشد

با مدرن شدن سبک ساختمان ها و با پیشرفت ساختمان سازی در ایران کناف یکی از بهترین گزینه ها

برای طراحی داخلی میباشد شما میتوانید با مقایسه نمونه های سنتی و مدرن(کناف) به اینکه کناف

چه از نظر زمانی چه ازنظر نتیجه به صرفه تر میباشد ، می رسید.

کناف و قیمت آن

سبک بودن مصالح کناف موجب حمل آسان و افزایش سرعت اجرای پروژه خواهد شد.

در مسافت های طولانی با بسته بندی مناسب، می توان از میزان آسیب به مصالح جلوگیری کرد.

حجم کم مصالح سقف کاذب بدلیل بسته بندی قالبی کاهش هزینه های حمل را نسبت به مصالح سنتی در بر خواهد داشت.

همین مسئله باعث کم هزینه تر شدن قیمت مصالح کناف ساخت سقف میباشد

زیرا هم در زمان کمتری انجام میشود هم مصالح سبکی دارد.

ویژگی های مثبت سقف کاذب

آکوستیک کردن فضا
پوشش دادن تأسیسات زیر سقف اصلی
جلوگیری نمودن از اتلاف دما و رطوبت
ایجاد حجم ها دکوراتیو
نورپردازی مناسب با توجه به شرایط کار و زندگی و …

هم چنین از دیگر کارکردهای آن می توان به دکوراتیو و نورپردازی اشاره نمود .

در صورتی که قصد دارید دکوراسیون داخلی یا نصب سقف کاذب منزل تان را تغییر دهید به دنبال افراد حرفه ای بگردید

و نمونه کارهای قبلی شان را مشاهده کنید و در آخر کار مناسب ترین فرد را با توجه به بودجه ای که در اختیار دارید انتخاب کنید.

 

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


× پنج = 45